Státní příspěvky

Na státní příspěvky se stávající i nový účastníci penzijního připojištění mohou těšit i po penzijní reformě od 1.1.2013, ale pouze v rámci III. pilíře pod názvem „Doplňkové penzijní spoření“, a to jak v tzv. Transformovaném fondu (tj. stávající po transformaci), tak i v nově vzniklých fondech – Fondu státních dluhopisů, Konzervativním fondu, Dynamickém fondu a Vyváženém fondu).

Se státními příspěvky mohou tedy stávající i nový účastníci penzijního připojištění počítat již od jejich minimálního měsíčního příspěvku, který bude po penzijní reformě od 1.1.2013 ve výši 300 Kč (nyní 100 Kč). V tomto případě účastníci penzijního připojištění získají od státu měsíční příspěvek ve výši 90 Kč. Možnost využití nejvyššího státního příspěvku, a to až 230 Kč/měsíčně, účastníci penzijního připojištění získají, pokud si budou měsíčně spořit více jak 1.000 Kč.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>